Ohlédnutí za pražským setkáním - Jak na apartmánový byznys - Mevris Group

Ohlédnutí za pražským setkáním - Jak na apartmánový byznys

Michaela Kalistová
4.9.2019


(4 minuty čtení) Hurá! Blíží se termín dalšího setkání, kde si budeme znovu povídat o tom Jak řídit apartmánový byznys s minimální námahou. Pokud Vás zajímá, jak na bezstarostnou správu apartmánů a jejich krátkodobých pronájmů či tipy a triky zkušených ubytovatelů, tak si nenechte ujít jedinečnou příležitost a přijďte se dozvědět, kam se tento byznys bude dále ubírat. Tentokrát v Brně!


Nabitý program, řada inspirativních hostů a výborné víno - co více si přát!

Poslední setkání na téma Apartmánový byznys proběhlo v polovině června v prostorách pražského Fora Karlín. Zájem o událost na toto dnes stále velmi akuální téma byl velký, zúčastnilo se téměř 50 ubytovatelů, kteří s sebou přinesli zkušenosti z provozování různě velkých skupin apartmánů po celé České republice, i ze zahraničí.

 

Setkání probíhalo ve velmi přátelském duchu a jedinečnost industriálních prostorů Karlínského Fora dokreslovala pohodovou domácí atmosféru tohoto neformálního setkání.

Při krátkém přivítání si hosté mohli nabídnout a společně pochutnat na občerstvení, které pro nás připravil náš kolega, který je vášnivým vinařem, a ani tentokrát nechyběla láhev jeho vyhlášeného rosé. Poté už jsme mohli zahájit nabitý program.

Zákonné povinnosti apartmánových ubytovatelů

Nejprve se ujal slova Adam Blažek, odborník na zákonné povinnosti ubytovatelů a jednatel společnosti GDPR pro hotely v jedné osobě, který vykopl téma zákonných povinností. Ve svém příspěvku se věnoval podstatě místních poplatků z ubytovací kapacity, otázce placení lázeňského poplatku, povinnosti ubytovatelů vést evidenční a domovní knihu a konečně také o povinnosti oznámit ubytování cizince na cizineckou policii. 

 

Po dokončení prezentace byl Adam Blažek zasypán dotazy, které se týkaly především průběhu kontrol stran cizinecké policie a místních samospráv - teoretické znalosti byly doplněny praktickými zkušenostmi přítomných ubytovatelů, kteří se nebáli sdílet s ostatními vlastní zážitky z těchto kontrol.

Automatizujeme hlášení a jiné nudné povinnosti

Na Adama navázal Martin Blažek, zakladatel společnosti Mevris a Better Hotel, který blíže představil možnosti automatizace plnění zákonných povinností ubytovatelů - prakticky provedl účastníky systémem a ukázal:

 

- jak lze jednoduše nastavit automatické odesílání výkazů na cizineckou policii,

- vykazování údájů pro Český statistický úřad, na které mnozí z ubytovatelů často zapomínají,

- elektronické evidování tržeb (EET), které je díky automatizovanému odesílání tržeb přímo v systému hračka.

Ukázka plánovaného zobrazování a kontroly plnění těchto povinností v systému - tzv. dashboardy pro uživatele - měly u účastníků veliký úspěch. V podstatě byl představen autopilot, který ubytovatelům zajistí, aby měli vždy vše v pořádku a žádná kontrola je nemohla zaskočit.

Existuje alternativa ke krátkodobému pronajímání?

Jako další se ujal slova Ondřej Dufek, jeden ze zakladatelů českého startupu Flatio. Vysvětloval, jaké možnosti přináší trh střednědobých pronájmů. Vyzdvihl, jaké výhody to přinese ubytovatelům, kteří potřebují vykrýt sezónu či se na střednědobý pronájem cíleně zaměřují. Zajímavostí, která zaujala mnohé účastníky byly speciální brýle, které jejich uživatelům umožňují realizaci virtuální prohlídky a nabízí tak možnost prohlédnout si několik bytů během krátkého času z pohodlí domova.

Po dotazech týkajících se střednědobého pronajímání se slova ujal Martin Blažek a nalákal na připravovanou novinku, a to plánované napojení obou systémů a zjednodušení procesu, který s pronájmy přes platformu Flatio souvisí. 

Jak si péčí o apartmán vysloužit pět hvězdiček z pěti

Jako čtvrtý v pořadí představil svoji prezentaci Adam Flek ze společnosti Clean Factory. Na základě několikaleté zkušenosti z oboru mluvil o best practices v dlouhodobé péči o apartmán a jejím vlivu na hodnocení hostů.

Stejně jako u předchozího i zde se nabízí chytré napojení systémů, které usnadňuje objednání úklidů apartmánů, buď ve chvíli, kdy se nestíhá a nebo když si ubytovatel přeje službu řešit externě a více se pak soustředit na péči o své hosty. Adam také zmínil, že je již Clean Factory do systému plnohodnotně napojeno a využíváno prvními klienty s velmi pozitivní odezvou.

Po krátkém osvěžení nás čekaly další dvě inspirativní přednášky. Nejprve se ujal slova Michal Jeník ze společnosti ALDA hotel equipment a mluvil o maličkostech vybavení, které rozhodují, zda si Vás host vybere Váš apartmán nebo konkurenci v sousedství. 

 

Kvalitní matrace, pohodlné polštáře, přijemná vůně kosmetiky, žehlička k zapůjčení a trezor jako součástí vybavení apartmánů Vám dle slov Michala mohou vynést plusové body pro Váš apartmán a hosté se k Vám budou rádi vracet.

Recept na efektivní řízení prodejů

A jako poslední z hostů se se svojí prezentaci představil Boris Petr, zakladatel společnosti Boris' Apartments. Jakožto jeden z řad apartmánových ubytovatelů se svým tématem o zefektivnění řízení prodejů vzbudil velikou pozornost, protože neváhal a sdílel s ostatními svoje zkušenosti, které za uplynulých 5 let na trhu nasbíral.

 

Kromě rozvoje svého byznysu z několika málo apartmánů na téměř 80 apartmánů v současnosti Boris také zmínil hlavní úskalí, která museli se svým týmem překonat.

Prozradil recept na to, jak se z toho všeho nezbláznit, a jaké systémy doporučuje využít, aby si ubytovatelé co nejvíce usnadnili práci a mohli optimalizovat procesy, které jim následně nejen šetří, ale i vydělají potřebné prostředky pro investice do dalšího růstu. 

Kdo s námi v Karlíně zůstal až do konce a během prodloužení, za které se znovu dodatečně omlouváme (poutavé Borisovo povídání jsme neměli to srdce zkrátka utnout), měl možnost ještě využít prostor pro otázky a networking s účastníky, přednášejícími hosty a celým Mevris týmem, který byl účastníkům plně k dispozici.

Těšíme se brzy na viděnou

Závěrem bychom chtěli velice poděkovat všem zúčastněným za velmi příjemně strávené odpoledne. Pozitivní atmosféra a osobní setkání s lidmi kolem apartmánového bydlení nás inspirovalo připravit setkání další a potkat se tentokrát v Brně. 

 

Proto si i Vás dovolujeme pozvat na setkání, které se bude koná 14. října od 17:00 v Brně v prostorách Impact Hubu na adrese Cyrilská 7, Brno-střed. Vstup je ZDARMA, pro účast je nutná pouze registrace. Tak neváhejte a registrujte se již dnes - pozor, registrace končí 4. října o půlnoci.

Nechcete, aby Vám unikly novinky z Better Hotelu? Sledujte nás na naši facebookové stránce, kde budete mít průběžné informace o dění v Better Hotelu, připravovaných akcí a novinkách.
Hledáte skvělý systém pro správu ubytovacích kapacit nebo restaurace?

ZJISTIT VÍCENovinky ze světa


Ludmila Faltusová, 8.7.2020

Kartové zámkové systémy v systému Better Hotel

(2 minuty čtení) Propojte svět rezervací se světem kartových klíčů pro Vaše hosty. Programujte…Ludmila Faltusová, 24.6.2020

S čtečkou dokladů zvládnete check-in až 5x rychleji!

(3 minuty čtení) Využijte v systému Better Hotel napojení čtečky dokladů a vylepšete proces check…Ludmila Faltusová, 15.4.2020

Jak se připravit na oživení cestovního ruchu

(6 minut čtení) V Mevrisu věříme, že každá bouřka jednou skončí a vše se pomalu ale jistě vrátí do…
Sledujte nás
Vyzkoušejte si náš systém na 30 dní zdarma!

Využíjte 30 denní zkušební dobu - bez závazku, bez kreditní karty.


Během jednoho pracovního dne Vás budeme kontaktovat a předáme Vám veškeré důležité informace k využívání Vaší zkušební verze.


Vyplňte prosím všechny povinné položky.

Omlouváme se, ale formulář se nepodařilo odeslat. Kontaktujte nás prosím na našem emailu. Děkujeme za pochopení.

Formulář byl úspěšně odeslán, děkujeme!

Kontaktní údaje

+420 608 531 336

info@mevris.cz
info@better-hotel.com


Po - Pá 9:00 - 17:30
Mimo tyto hodiny a o svátcích pouze pro hlášení výpadků systému.

Kontaktní formulář


Vyplňte prosím všechny povinné položky.

Omlouváme se, ale formulář se nepodařilo odeslat. Kontaktujte nás prosím na našem emailu. Děkujeme za pochopení.

Formulář byl úspěšně odeslán, děkujeme!

Je to snadné, nechte nám na sebe své telefonní číslo a my se Vám ozvěme zpět!Vyplňte prosím všechny povinné položky.

Omlouváme se, ale formulář se nepodařilo odeslat. Kontaktujte nás prosím na našem emailu. Děkujeme za pochopení.

Formulář byl úspěšně odeslán, děkujeme!