Setkání Jak řídit apartmánový byznys - tentokrát jsme se sešli v Brně! - Mevris Group

Setkání Jak řídit apartmánový byznys - tentokrát jsme se sešli v Brně!

Ludmila Faltusová
17.11.2019


(3 minuty čtení) Setkání na téma Jak řídit apartmánový byznys s minimální námahou mělo opět velký úspěch! V prostorách brněnského Impact Hubu v Brně se tentokrát sešlo téměř padesát účastníků, připraveni byli tři přednášející, kteří odpověděli na desítky zajímavých dotazů.


Zákonné povinnosti apartmánových ubytovatelů

Ihned po registraci a welcome drinku v podobě výborného moravského vína od našeho kolegy vinaře Radima Horníčka se jako první se ujal slova Martin Blažek, zakladatel společnosti Mevris a Better Hotel. 

 

Martin otevřel velké téma zákonných povinností ubytovatelů, na které pak navázal s ukázkou řešení a možné automatizace, které systém Better Hotel dnes svým klientům nabízí.

Jednotlivě se věnoval následujícímu: 

 

- místním poplatkům z ubytovací kapacity, 

- rekreačnímu poplatku, 

- vedení evidenční knihy,

- hlášení ubytovaných cizinců na cizineckou policii,

- vedení domovní knihy,

- výkazům pro ČSÚ,

- a napojení na EET.

Aby ale teorii propojil do praxe, ukázal Martin účastníkům, jak lze snadno nastavit automatické odesílání výkazů na cizineckou policii, že díky správnému nastavení si s místními poplatky už nemusíte dělat těžkou hlavu, protože systém Vám z dat na rezervacích vypočítá přesnou částku, kterou máte odvést samosprávě, že i shromažďování a vykazování dat pro ČSÚ snadno zvládnete na pár kliknutí, a když nakonec přišla řeč na elektronickou evidencí tržeb (EET), ukázalo se, že stačí do systému vložit certifikát a máte o hlášení tržeb postaráno.

Chytrý přehled zákonných reportů v Better Hotelu

Jak vykrýt mimosezónu - střednědobé pronájmy s Flatio

Poté se ujal slova první host,  kterým byl Ondřej Dufek, spoluzakladatel české společnosti Flatio. Ondřej mluvil o možnostech trhu střednědobých pronájmů a představil  výhody, které tento trh nabízí ubytovatelům například při vykrývání mimosezóny nebo při kombinování různých typů pronajímání.

 

Jako malé překvapení proběhla také ukázka speciálních skládacích VR brýlí, které umožňují virtuální prohlídky bytů, aniž by museli opustit pohodlí domova.

 

V průběhu i po prezentaci o střednědobém pronajímání odpovídal Ondřej ochotně na spoustu dotazů ohledně fungování služby Flatio a jejích výhodách. 

Na závěr ještě Martin doplnil k tématu zásadní informaci o novém napojení systému Better Hotela a Flatio, které v mnohém usnadňuje kombinovat oba typy pronajímání.

Jak se nezbláznit z řízení byznysu s krátkodobými pronájmy?

Po krátké přestávce na občerstvení a networking se představil druhý host. Boris Petr, zakladatel společnosti Boris' Apartments, který mluvil o své pětileté zkušenosti s řízením apartmánového byznysu.

Poutavý příběh o rozvoji apartmánového byznysu ze třech na téměř devadesát apartmánů všechny velmi zaujal - stežejním tématem jeho prezentace pak bylo zefektivnění řízení prodejů, kdy se Boris podělil o praktické tipy a rady plynoucí z jeho bohaté zkušenosti.

Těšíme se zase brzy na viděnou

Kdo s námi zůstal až do konce měl možnost ještě využít prostor pro otázky a networking s přednášejícími hosty a celým týmem Better Hotelu, který byl účastníkům po celou dobu plně k dispozici. 

 

Závěrem bychom chtěli velice poděkovat všem zúčastněným za velmi příjemně strávený podvečer. Pozitivní atmosféra a osobní setkání nás inspirovalo připravit setkání další. Potkáme se tentokrát v Praze a zaměříme se na vše, co by Vám mohlo zajímat na revenue managementu. 

 

Přijměte tedy naše pozvání na setkání, které se bude konat  14. ledna od 17:00 ve Worklounge Karlin v Praze. Vstup je ZDARMA, pro účast je nutná pouze registrace. Tak neváhejte a registrujte se již dnes!
Hledáte skvělý systém pro správu ubytovacích kapacit nebo restaurace?

ZJISTIT VÍCENovinky ze světa


Ludmila Faltusová, 8.7.2020

Kartové zámkové systémy v systému Better Hotel

(2 minuty čtení) Propojte svět rezervací se světem kartových klíčů pro Vaše hosty. Programujte…Ludmila Faltusová, 24.6.2020

S čtečkou dokladů zvládnete check-in až 5x rychleji!

(3 minuty čtení) Využijte v systému Better Hotel napojení čtečky dokladů a vylepšete proces check…Ludmila Faltusová, 15.4.2020

Jak se připravit na oživení cestovního ruchu

(6 minut čtení) V Mevrisu věříme, že každá bouřka jednou skončí a vše se pomalu ale jistě vrátí do…
Sledujte nás
Vyzkoušejte si náš systém na 30 dní zdarma!

Využíjte 30 denní zkušební dobu - bez závazku, bez kreditní karty.


Během jednoho pracovního dne Vás budeme kontaktovat a předáme Vám veškeré důležité informace k využívání Vaší zkušební verze.


Vyplňte prosím všechny povinné položky.

Omlouváme se, ale formulář se nepodařilo odeslat. Kontaktujte nás prosím na našem emailu. Děkujeme za pochopení.

Formulář byl úspěšně odeslán, děkujeme!

Kontaktní údaje

+420 608 531 336

info@mevris.cz
info@better-hotel.com


Po - Pá 9:00 - 17:30
Mimo tyto hodiny a o svátcích pouze pro hlášení výpadků systému.

Kontaktní formulář


Vyplňte prosím všechny povinné položky.

Omlouváme se, ale formulář se nepodařilo odeslat. Kontaktujte nás prosím na našem emailu. Děkujeme za pochopení.

Formulář byl úspěšně odeslán, děkujeme!

Je to snadné, nechte nám na sebe své telefonní číslo a my se Vám ozvěme zpět!Vyplňte prosím všechny povinné položky.

Omlouváme se, ale formulář se nepodařilo odeslat. Kontaktujte nás prosím na našem emailu. Děkujeme za pochopení.

Formulář byl úspěšně odeslán, děkujeme!