Trh střednědobých pronájmů - příležitost pro Vaše apartmány - Mevris Group

Trh střednědobých pronájmů - příležitost pro Vaše apartmány

Ludmila Faltusová
22.10.2019


(6 minut čtení) Řešíte dilema, zda si dát tu práci a Vaše apartmány prodávat dráž na krátkodobé pobyty, nebo mít klid a najít stálé nájemníky, se kterými uzavřete sice za méně, ale dlouhodobě smlouvu, a budete mít minimálně na rok vystaráno? Usnadníme Vám rozhodování - kombinujte obé - zvyšte výnosnost a ušetřete si práci - zkuste Flatio, které je nyní napojeno na Better Hotel!


Není pobyt jako pobyt

Pojmy krátkodobý pobyt a dlouhodobý pronájem znáte už jako svoje boty, pojďme si to ale přece jen zrekapitulovat.. 

 

- Krátkodobý pobyt trvá od 1 do 13 nocí a typickým hostem jsou turisté, kteří jezdí za poznáním, odpočinkem a zábavou. Při ubytování v soukromí vyžadují plně vybavené byty ideálně v centru dění.

 

- Dlouhodobý pobyt je alespoň na 12 měsíců. Typickým nájemcem jsou rodiny, páry nebo studenti hledající bydlení, které se stane jejich domovem.

Co ale s tím, když hosté (v tento moment už spíše zájemci o nájem) požadují pobyt delší než pár dní ale nemají zájem o smlouvu na celý rok?

 

Tuto mezeru mezi krátkodobým a dlouhodobým pobytem v poslední době velmi pěkně doplňuje trh se střednědobými pobyty, které se označují jako střednědobé pronájmy, někdy také jako pronájmy na pár měsíců.

 

Jedná se o trh, který se zformoval na základě změn potřeb nájemníků v posledních letech. Mimo jiné se tento trh rozvíjí i díky nastupující generaci, často označované jako mileniálové či generace Y, u které klesá potřeba věci vlastnit a současně roste jejich touha po nezávislosti umocňovaná flexibilitou co se týče místa pobytu.

Kdo a proč hledá bydlení na pár měsíců?

Nejčastějšími motivy při poptávání tohoto typu pronájmů jsou buď studijní, nebo pracovní povinnosti - zkrátka důvod, který Vás donutí zůstat v daném městě déle než jeden měsíc, ale ne více než celý rok. Pojďme si představit hlavní skupiny, kterých se toto týká: 

 

1. Management firem, specialisté asignovaní na projekty, digitální nomádi - to je jen stručný výčet těch, kteří tráví převážnou část roku pracovně v centrálách či jednotlivých pobočkách firem rozesetých ve velkých městech po celé Evropě. 

 

2. Stejně tak je typické využívání střednědobých pronájmů u expatů přicházejících za prací - jsou noví v novém městě a nechtějí se před skončením zkušební doby zavazovat k dlouhodobému pronájmu.

3. Třetí neméně důležitou skupinou jsou zahraniční studenti. Buď ti, kteří přijíždějí v rámci Erasmu na jeden nebo dva semestry, nebo studenti, kteří jedou za vzděláváním mimo zavedený semestrální systém - například na měsíční kurz výuky jazyků nebo na pracovní stáž.

Všechny tyto skupiny hledají plně vybavené byty, kde jsou všechny náklady zahrnuty v jedné ceně. Hledají vlastně druhý domov, který jim na pár měsíců poskytne útočiště, a oni se mohou soustředit na svůj pracovní či studijní výkon.

Jak funguje střednědobé pronajímání?

Z pohledu poskytovatele je proces velmi podobný krátkodobým rezervacím - zejména pokud využíváte řešení, které nabízí společnost Better Hotel, a to v kombinaci s napojením na technologické řešení společnosti Flatio (o výhodách, které Vám toto propojení přinese čtěte také článek Proč jsme se rozhodli nabídnout napojení na Flatio).

 

A jak to pak celé probíhá? 

- Zájemce o bydlení si vyhledá vhodné nabídky na základě svých preferencí a podá majiteli žádost o rezervací bydlení na konkrétní termín.

 

- Majitel má 24 hodin, aby se rozhodl, zda této žádosti vyhoví. Pokud ano, vygeneruje jedním kliknutím návrh Smlouvy o pronájmu a čeká na její podpis ze strany nájemníka.

 

- Nájemník do smlouvy doplní svoje identifikační údaje, podepíše ji online a odešle první nájem.

 

- Při nastěhování vysvětlíte nájemníkovi, jak v bytě vše funguje, a společně podepíšete předávací protokol.

 

- Při odstěhování si přeberete uklizený byt zpět a navzájem si napíšete hodnocení, díky kterému si obě strany mohou budovat svoji reputaci.

Ano, během doby pronájmu jsou nároky na Váš čas téměř nulové. Pokud při předání bytu nájemníkovi vše vysvětlíte, nebude mít potřebu Vás kontaktovat a žádat o pomoc.

 

Navíc na Flatio má po celou dobu pronájmu možnost využít helpdesk v záležitostech, které nesouvisí přímo s užíváním bytu.

Proč kombinovat krátkodobé a střednědobé?

Kombinace obou způsobů Vám přináší jedinečnou možnost, jak využít všech výhod a současně eliminovat rizika a negativní efekty spojená s pronajímáním.

 

Po dobu střednědobého pronájmu jsou nároky na Váš čas minimální, je tedy vhodné jej využít v době, kdy si chcete od starostí s krátkodobým pronajímáním odpočinout.

 

A v neposlední řadě je důležité říci, že střednědobé pronájmy mají přesně opačnou sezónnost než ty krátkodobé. Takže vhodnou kombinací můžete dosáhnout vyšší obsazenosti Vašeho bytu či apartmánu po dobu celého roku.

Zajímají Vás výhody, které kombinací krátkodobých a střednedobých pobytů můžete získat? Vyzkoušejte náš systém na 30 dní zdarma a přesvědčte se sami o tom, jak dobře to funguje.
Hledáte skvělý systém pro správu ubytovacích kapacit nebo restaurace?

ZJISTIT VÍCECo je u nás nového

21.1.2020

Revoluce v cenotvorbě - to je nový Revenue Manager v Better Hotelu

(5 minut čtení) Součástí balíčku změn v systému Better Hotel na rok 2020 je i zbrusu nový Revenue Manager - nástroj pro kontrolu a nastavování cen.… číst více >>


Ludmila Faltusová
20.1.2020

Nová generace Better Hotelu přichází!

(6 minut čtení) Jsme nesmírně rádi, že se s vámi můžeme konečně podělit o to, co jsme v Mevrisu poslední rok chystali. Tím není nic menšího než… číst více >>


Ludmila Faltusová
3.1.2020

Místní poplatky z pobytu po novém roce

(4 minuty čtení) Co se od nového roku změní? Jaké poplatky končí a co je nahrazuje? Kde v systému vše snadno nastavíte, abyste měli nové výkazy… číst více >>


Ludmila Faltusová
20.11.2019

Jsme napojení na Slevomat!

(2 minuty čtení) Zajistili jsme, aby byl prodej Vašich pobytových balíčků zase o něco jednodušší. Představujeme Vám nové napojení v Better Hotelu -… číst více >>


Ludmila Faltusová
17.11.2019

Setkání Jak řídit apartmánový byznys - tentokrát jsme se sešli v Brně!

(3 minuty čtení) Setkání na téma Jak řídit apartmánový byznys s minimální námahou mělo opět velký úspěch! V prostorách brněnského Impact Hubu v Brně… číst více >>


Ludmila Faltusová
25.10.2019

Spojili jsme síly s Flatio!

(3 minuty čtení) O trhu střednědobých pronájmech je slyšet čím dál tím více. Seznamte se s projektem Flatio, který má opravdu dobře našlápnuto a ve… číst více >>


Ludmila Faltusová
22.10.2019

Trh střednědobých pronájmů - příležitost pro Vaše apartmány

(6 minut čtení) Řešíte dilema, zda si dát tu práci a Vaše apartmány prodávat dráž na krátkodobé pobyty, nebo mít klid a najít stálé nájemníky, se… číst více >>


Ludmila Faltusová
4.9.2019

Ohlédnutí za pražským setkáním - Jak na apartmánový byznys

(4 minuty čtení) Hurá! Blíží se termín dalšího setkání, kde si budeme znovu povídat o tom Jak řídit apartmánový byznys s minimální námahou. Pokud… číst více >>


Michaela Kalistová
27.6.2019

Hotelový web: Jak na více rezervací - 2. část

(5 minut čtení) Ve druhém díle seriálu o Hotelovém webu si povíme, jak správně navigovat uživatele webu a dovést ho přesně tam, kam potřebujeme - k… číst více >>


Ludmila Faltusová
10.6.2019

Hotelový web: Jak na více přímých rezervací - 1.část

(5 minut čtení) Dnes již není pochyb, že se internet stal hlavním kanálem pro rezervování ubytovacích služeb. Jak objem online rezervací narůstá, OTA… číst více >>


Ludmila Faltusová

Sledujte nás
Vyzkoušejte si náš systém na 30 dní zdarma!

Využíjte 30 denní zkušební dobu - bez závazku, bez kreditní karty.


Během jednoho pracovního dne Vás budeme kontaktovat a předáme Vám veškeré důležité informace k využívání Vaší zkušební verze.


Vyplňte prosím všechny povinné položky.

Omlouváme se, ale formulář se nepodařilo odeslat. Kontaktujte nás prosím na našem emailu. Děkujeme za pochopení.

Formulář byl úspěšně odeslán, děkujeme!

Je to snadné, nechte nám na sebe své telefonní číslo a my se Vám ozvěme zpět!Vyplňte prosím všechny povinné položky.

Omlouváme se, ale formulář se nepodařilo odeslat. Kontaktujte nás prosím na našem emailu. Děkujeme za pochopení.

Formulář byl úspěšně odeslán, děkujeme!