Online check-in aneb nechte hosty spravovat své rezervace sami! - Mevris Group

Online check-in aneb nechte hosty spravovat své rezervace sami!

Kateřina Vejdová
5.8.2018


(4 minuty čtení) Spočítali jste někdy kolik času trávíte vyřizováním požadavků na modifikace rezervací, jejich storna nebo vyplňování registračních karet při check-inu? Že spoustu? Představte si, že si od této chvíle budou moci Vaší hosté toto všechno dělat sami ... co uděláte s volným časem?


Na nápad vytvořit klientský portál jsem vlastně nepřišel skrz moji práci v Mevrisu, ale skrze svou zkušenost z cestování. Nerad si rezervuji pobyt přes rezervační portály a tak to vždy zkouším napřímo. Samotná rezervace není většinou problém, ale v momentě, kdy zjistíte, že potřebujete odjet o den dříve, že Vás bude o dva víc nebo byste si jenom rádi objednali transfer, a ještě k tomu byste to potřebovali mít konfirmované skutečně rychle, začíná to být nepříjemně napínavé.  Náš klientský portál je tedy jenom logickým vyústěním potřeb všech cestovatelů. Příjemným bonusem je, že to jak Vašim klietům tak Vám, tedy ubytovacím zařízením, ušetří neuvěřitelné množství času!  

Jak jsme již zmínili, jde především o to, ušetřit všem zůčastněným čas. Navrhli jsme čtyři základní funkce, které si nyní podrobněni popíšeme. Jsou to především: 

  1. Možnost editace vlastní rezervace hostem a její eventuální storno
  2. Možnost vyplnit si registrační karty před příjezdem (online check-in)
  3. Možnost objednat si transfer
  4. Zjednodušení komunikace mezi hotelem a hostem

 

Začínáme používat klientský portál

Abyste mohli začít používat klientský portál, nepotřebujete žádné speciální nastavení ani konfiguraci. Mevris si vezme veškeré ceny, dostupnost, kontaktní údaje a údaje o klientovi přímo z Vašeho rezervačního systému. Manuál k nastavení klientského portálu naleznete ZDE.


Co přesně klientský portál umí?

Jenom na margo připomenu, že portál funguje skvěle také na mobilech a tabletech. V kombinaci, například s možností navigace, tak může sloužit hostům i jako zpříjemnění cesty do Vašeho hotelu atp.

Vlastní editace rezervace hostem

Portál dovolí Vašim klientům modifikovat, stornovat nebo přidávat rezervace nových pokojů do skupiny. Nemusíte nikde nic nastavovat, dostupnost i ceny čerpá portál přímo z Vašeho rezervačního systému. 
Důležité je však nastavit si správně obchodní a storno podmínky (menu - nastavení - nastavení ceníků - obchodní pormínky) - za prvé portál nechá klienta při každé změně Vaše podmínky potvrdit a za druhé podle zadaných limitů portál počítá, zdali ještě klient může svou rezervaci zdarma modifikovat nebo stornovat. Pakliže je již v režimu, že by musel platit jakýkoliv storno poplatek, portál mu jednoduše oznámí, že tuto změnu musí konfirmovat hotel a nabídne mu kontaktní formulář. Po jeho vyplnění Vám požadavek klienta přistane opět do emailu i do systémové komunikace. 
Po každé modifikaci Vám i Vašim klientům také dorazí informační email, kde jsou shrnuty veškeré změny. 

Vyplnění registračních karet (online check-in)

Tuto funkci budete zřejmě zbožňovat nejvíce - Vaši klienti si budou moci před svým příjezdem online vyplnit své registrační karty. Při příjezdu je stačí pouze zkontrolovat oproti dokladům totožnosti. Systém vše sám uloží do databáze a zaktualizuje karty hostů. Po uložení online check-inu Vám příjde konfirmace do emailu, navíc se daná rezervace na štaflích označí ikonkou malého panáčka, která signalizuje právě online check-in. 

Objednávka transferu

Přes náš klientský portál si mohou Vaši hosté také pohodlně zarezervovat transfer. Mevris umí sám spočítat cenu transferu. Po odeslání žádosti se začínají dít velké věci. Klient i Vy dostanete konfirmaci transferu na email. K rezervaci se automaticky založí položka transferu. Mevris navíc automaticky vybere vhodného řidiče z Vaší databáze a odešle mu informaci o nové objednávce transferu - v tomto mailu může řidič transfer potvrdit nebo odmítnout. Pakliže jej odmítne, dostanete o tom zprávu. V opačném případě je vše v pořádku. Klient má objednaný transfer, systém automaticky objedná řidiče a Vy jste nemusel ani pohnout brvou ... :)

Komunikace, voucher, sbírání kontaktů

Hned při první návštěvě hosta na portálu jej vyzveme, aby nám zaktualizoval své kontakty, především email. U hostů přes portály, které Vám neposílají emailové adresy klientů to může být velmi zajímavý zdroj kontaktů! Dále si mohou na portále hosté vytisknout ubytovací voucher, prohlížet historii komunikace, najít Vás na mapě, pustit si navigaci a mnoho dalšího. 

 


Jak dostanu svého hosta na portál?

Každá jednotlivá rezervace (nebo skupina), má svůj unikátní odkaz (link), přes který je možné se na portál přihlásit. Tento odkaz si můžete nechat vygenerovat u každé rezervace manuálně v systému nebo si jej nechat chytře vložit do emailové šablony pro odchozí poštu v Mevrisu. 

Ti nejchytřejší však použijí naši možnost automatického marketingu (menu - smart hotel - online marketing) - nastavíte si kampaň, že např. vždy tři dny před příjezdem Mevris automaticky odešle hostům výzvu k vyplnění registračních karet online. Nemusíte tak na nic myslet, vše funguje samo, automaticky a Vy tak ušetříte ohromné množství času a zbytečné práce! 

 

 

Co čeká portál dále?

Během několika měsíců rozšíříme portál o možnost prodeje doplňkového sortimentu, ale hlavně také o nabídku dalších doprovodných služeb. To mohou být např. fakultativní výlety, prohlídky apod. Chystáme také rozhraní pro Vaše partnery, které bude integrovat jejich nabídky, spočítá Vám provizi atd. - nechte se překvapit. :) 

 


Závěrem

Klientský portál Mevris Vám ušetří spoustu času a práce. Navíc se velmi jednoduše používá, má okamžitou odezvu a Vaši hosté tak mohou mnohem pružněji reagovat na své neočekávané životní situace, které jim kříží jeji cestovatelské plány. 
A především - budou Vás mít za tu možnost rádi! :) 
Hledáte skvělý systém pro správu ubytovacích kapacit nebo restaurace?

ZJISTIT VÍCECo je u nás nového

27.6.2019

Hotelový web: Jak na více rezervací - 2. část

(5 minut čtení) Ve druhém díle seriálu o Hotelovém webu si povíme, jak správně navigovat uživatele webu a dovést ho přesně tam, kam potřebujeme - k… číst více >>


Lída Faltusová
10.6.2019

Hotelový web: Jak na více přímých rezervací - 1.část

(5 minut čtení) Dnes již není pochyb, že se internet stal hlavním kanálem pro rezervování ubytovacích služeb. Jak objem online rezervací narůstá, OTA… číst více >>


Lída Faltusová
27.2.2019

Revoluční řešení pro práci s platebními kartami v hotelu

Bezpečně jedním kliknutím ověřit platnost platební karty z rezervace, automatizovat předautorizaci karty a stažení platby za pobyt, to už není hudba… číst více >>


Lída Faltusová
15.11.2018

Nová generace online rezervačního formuláře - pomůže Vám vytěžit maximum z Vašeho hotelu!

Online rezervační formulář, pomyslná brána, kterou do Vašeho hotelu přichází klienti se svými rezervacemi, má zbrusu nový kabát a spoustu nových… číst více >>


Lída Faltusová
6.11.2018

Budoucnost AirBnB v centru Prahy ve znamení změn! Better Hotel nabízí snadné řešení.

AirBnB, současný fenomén na poli ubytovacích služeb, nedá spát představitelům mnoha evropských metropolí a ani Praha není v tomto ohledu výjimkou. I… číst více >>


Lída Faltusová
9.9.2018

AirBnB si plně rozumí s Better Hotelem.

Better Hotel (hlavní produkt Mevrisu) Vám jako jeden z prvních na světě nabízí přímé přijení na portál AirBnB a to v rámci plnohodnotného API… číst více >>


Martin Blažek
4.9.2018

Automatizujeme hlášení ubytovaných cizinců - jednoduše digitálně!

Přestaňte myslet na hlášení cizinců na policii! Hotelový systém Better Hotel si to bere na starost, takže to můžete pustit z hlavy. číst více >>


Martin Blažek
22.8.2018

Představujeme nový klientský portál! Platba účtu nebo zálohy online nebo třeba itinerář hosta? Proč ne.

Abychom uspokojili Váš rostoucí zájem o klientskou sekci, rozhodli jsme rozšířit její funkce. Díky Vašim námětům jsme doplnili několik fajn "fíčur",… číst více >>


Kateřina Vejdová
5.8.2018

Online check-in aneb nechte hosty spravovat své rezervace sami!

(4 minuty čtení) Spočítali jste někdy kolik času trávíte vyřizováním požadavků na modifikace rezervací, jejich storna nebo vyplňování registračních… číst více >>


Kateřina Vejdová
23.7.2018

Automatický emailový marketing a komunikace s hosty

(7 minut čtení) Zvyšte prodeje svého hotelu, ušetřete svůj čas a automatizujte pravidelné procesy v komunikaci - konfirmace rezervací, doplňkový… číst více >>


Kateřina Vejdová

Sledujte nás
Vyzkoušejte si náš systém na 30 dní zdarma!

Využíjte 30 denní zkušební dobu - bez závazku, bez kreditní karty.


Během jednoho pracovního dne Vás budeme kontaktovat a předáme Vám veškeré důležité informace k využívání Vaší zkušební verze.


Vyplňte prosím všechny povinné položky.

Omlouváme se, ale formulář se nepodařilo odeslat. Kontaktujte nás prosím na našem emailu. Děkujeme za pochopení.

Formulář byl úspěšně odeslán, děkujeme!

Je to snadné, nechte nám na sebe své telefonní číslo a my se Vám ozvěme zpět!Vyplňte prosím všechny povinné položky.

Omlouváme se, ale formulář se nepodařilo odeslat. Kontaktujte nás prosím na našem emailu. Děkujeme za pochopení.

Formulář byl úspěšně odeslán, děkujeme!